PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152836}

Władza pieniądza

Even Money
6,2 1 401
ocen
6,2 10 1 1401
Władza pieniądza
powrót do forum filmu Władza pieniądza

Ostatnio obejrzałem kilka tego typu filmów, z bardzo interesującą obsadą (m.in. American
Gun/Broń dla każdego) - i oglądając "Władza pieniądza" po raz kolejny odczułem niedosyt w
scenariuszu filmu. Z jednej strony typowe życie przeciętnego człowieka (w tym momencie
osoby o problemach z hazardem) przedstawione jest jako nudne, monotonne - by w
pewnym momencie ruszyć z akcją tworząc wir wydarzeń mających dla każdej z tych osób
konsekwencje. W teorii wygląda to bardzo interesująco - w praktyce jednak twórcy filmu
przedstawiają za wiele "przeciętnych" wydarzeń, których wagę wyolbrzymiają - a przez to traci
się wątek tych naprawdę ważnych rzeczy. I choć po raz kolejny aktorzy starają się ukazać
realną wizję osoby "chorej na hazard", ta wizja jest zakrzywiona - bo raz widzimy tą osobę w
codziennej sytuacji nie mającej zbyt wiele wspólnego z problemem (a właściwie - nie
widać, żeby problem z hazardem na tą osobę wpływał) - by potem całe życie stawało na
włosku z powodu danego tematu.
Tutaj minusem filmu jest jego końcówka - zbyt łatwe, trywialne wręcz rozstrzygnięcia,
decyzje i (pozytywne) losowe przypadki bohaterów powodują, że z filmu o "nietypowych
przypadkach z życia wziętych" ten film staje się swego rodzaju "bajką ze szczęśliwym
zakończeniem". Niezbyt rzeczywisty film o smutnej rzeczywistości.

ocenił(a) film na 6
CyganFilip

dajcie spokój nie przesadzajcie towarzyszu obywatelu
bajka ze szczęśliwym zakończeniem ? / gdzie jak w koncu DeVito w tym filmie sie powiesił bo hazard go zrujnował/
co do film to srednio mi sie podobał

CyganFilip

Brawa,oklaski,gromkie bisy- dokładnie się z Tobą zgadzam. pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones