PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637831}
7,3 13 223
oceny
7,3 10 1 13223
7,2 10
ocen krytyków
Broken
powrót do forum filmu Broken

Dziwnie dużo podobieństw:
1.Główny bohater; adwokat samotnie wychowujący dwójkę dzieci (nawet imiona podobne Atticus-Archie)
2. Rodzeństwo to chłopiec i dziewczynka
3. Dziewczynka- typ chłopczycy, nawet fryzura taka sama, no i imiona: Skaut-Skunk
4.Jeden przyjaciel (znowu imiona; Dillon-Dill)
5.Dziwny sąsiad trochę z pogranicza normy
6.Agresywny sąsiad
7.Służące trochę egzotyczne; Murzynka-Polka
8.Niesłuszne oskarżenie o gwałt
9.Dziewczynka próbuje zrozumieć świat dorosłych a swoją niewinnością wzrusza nawet psychopatów
Tyle podobieństw, zasadniczą różnicą jest to, że "Zabić drozda" to arcydzieło( zarówno książka jak i film) z elegancką narracją i mądrym przesłaniem a "Broken" to epatujący brutalnością produkt naszych czasów. jestem całym sercem w obozie Skaut.

ocenił(a) film na 8
grzybolub

A tak się zastanawiałam, przeglądając forum, czy tylko ja zauważyłam te podobieństwa. Myślę, że całkowicie świadomie twórcy przedstawili współczesną "wersję" (nie lubię tego słowa, ale nie umiem znaleźć lepszego) "Zabić drozda".

grzybolub

Z angielskiej wiki:
"It is based on the 2008 novel of the same name written by Daniel Clay, inspired heavily by To Kill A Mockingbird."

ocenił(a) film na 7
Azejzel

A jednak mimo wszystko sądzę, że twórcy powinni "Zabić drozda" dać gdzieś w napisach końcowych jako pierwotne źródło. Podobieństwa są za duże, żeby je po prostu pominąć. Nie czytałam powieści "Broken" pana Claya, ale boję się, że to kompletna zrzyna z Harper Lee, po prostu przeniesiona w inne realia czasowo-przestrzenne.

ocenił(a) film na 4
grzybolub

Nie zauważyłem tego podczas oglądania, ale faktycznie! Masz rację, podobieństwo jest bardzo duże. Niestety oba te filmy nie przypadły mi do gustu.

ocenił(a) film na 7
brutus35

Moim zdaniem "Zabić drozda" lepsze, bo: 1) w filmie lub książce, nie ma epatowania przemocą, pod publikę, a trzyma w napięciu i ma klimat 2) nie ma ona na celu pokazania złego świata, tylko daje nadzieję, bez wymuszonych tragedii 3) zakończenie optymistyczne, 4) mimo, że tam też jest świr, to bardziej ogarnięty

ocenił(a) film na 8
grzybolub

ty baranie nie wiesz co to jest psychopata wracaj do wikipedii i na przyrodę nieuku

ocenił(a) film na 6
Aluminium350

Po twojej błyskotliwej wypowiedzi (wiedzę jak widzę czerpiesz z wikipedii - brawo!) już wiem kim jest psychopata a zwłaszcza jak się wypowiada na forach.

ocenił(a) film na 8
grzybolub

jaki ty jesteś prymitywny, aż z krzesła spadam
co ty masz do wikipedii poza kilkoma błędami cepie?

ocenił(a) film na 6
Aluminium350

Duża buźka skarbie, jak spadasz to uważaj , nie potłucz się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones